Dětská péče pro kojence

Kolik zubů má dítě? Počkejte ... 8? 16? 20? Věříte 52? To zní úžasně, ale je to pravda. Při narození se tvoří 20 zubních (primárních) zubů a několik dospělých (trvalých) zubů. Ve věku 3 jsou téměř všechny 32 stálých zubů dobře na cestě. Co je ještě úžasnější, je, že existuje několik kroků, které můžete nyní podniknout, zatímco vaše dítě je dítě, které určí své orální zdraví do dospělosti.

TĚŽKOVÁ Dvě spodní přední zuby jsou zpravidla první, které dorazí asi ve věku 6-10 měsíců. Dělení pokračuje až do věku 2 ½ let, kdy vybuchnou druhé primární moláry. Během zubů mohou dásně dítěti vypadat trochu červeně a nafouknutě a mohou se setkat s nadměrným slzením a drsností. Jiné příznaky mohou být: ztráta chuti k jídlu, potíže se spánkem a přechodná nízká horečka. Pokud vaše dítě zažije: vysokou nebo prodlouženou horečku, vyrážku nebo zvracení, jsou to známky toho, že by se něco mohlo špatně vyhnout a měli byste se poradit s pediatrem.

Abyste pomohli zmírnit nepohodlí zubů, můžete dát Vašemu dítěti chladný kroužek na zuby nebo zmrzlý žínku, který žvýká. Chlazení pomáhá otupit dásně a žvýkání pomůže zúžení nových zubů. Dbejte na to, aby vaše dítě nemohlo žvýkat na předměty, které by se mohly rozpadnout a představovat nebezpečí udušení. Kojenecký tylenol a přípravky, které otupují dásně, by měly být používány šetrně a jen jako poslední možnost.

Význam dítěte I když je pravda, že primární zuby budou nakonec nahrazeny, budou sloužit velmi důležitým rolím. Stejně jako vaše trvalé zuby, primární zuby vašeho dítěte jsou nezbytné pro: správné žvýkání a stravování, rozvoj řeči a atraktivní vzhled. Kromě toho primární zuby hrají důležitou roli při vývoji čelistí a svalů a pomáhají stálým zubům vést. Druhá primární molara nejsou obvykle nahrazena do 12-14 let a obecně musí sloužit po dobu 10 let nebo více.

ÚSTNÍ HYGIENA Čištění by mělo začít ještě před výbuchem prvního zubu. Po každém krmení jemně očistěte kojenecké dásně čistou vlhkou gázou nebo žínkou. To vám umožní zkontrolovat, zda se vše zdá normální a vytvoří zdravé ústní prostředí, které by mohlo dojít k výbuchu prvního zubu. Můžete pokračovat v čištění několika prvních primárních zubů s gázou nebo žínkou. Jakmile jsou vaše prsty ohroženy, je čas přejít na měkkou dětskou zubní kartáček. Kartáčování by se mělo provádět nejméně dvakrát denně, a co je nejdůležitější, před spaním.

TOOTH PASTE Fluoridová zubní pasta není určena ke spolknutí a neměla by se používat s malými dětmi, dokud nemohou spolehlivě opláchnout a plivat. Pokud dostávají vhodný doplněk stravy fluoridem, kojenci nepotřebují další fluorid z zubní pasty. V lékárnách a supermarketech, které jsou speciálně určeny pro kojence, je k dispozici několik zubních past. Tyto dětské zubní pasty neobsahují fluorid, jsou bezpečné pro polykání a jsou méně abrazivní než standardní zubní pasty pro děti a dospělé.

Jakmile je vaše dítě schopno vypláchnout a vypláchnout, měla by být použita fluoridová zubní pasta. Rodiče malých dětí by měli být obzvláště opatrní při "dobré ochutnávání" dětské zubní pasty. Kvůli jejich příjemné chuti, některé děti rádi tyto jíst zuby. To by mělo být silně odrazováno. Rodiče by měli zajistit, aby při každém kartáčování byla použita pouze malá zubní pasta z fluoridové zubní pasty.

FLUORIDOVÉ DOPLŇKY Fluorid je jedním z našich nejúčinnějších nástrojů pro boj s zubním kazem. Zpevněním zubů pomáhá předcházet dutiny mezi zuby, kde zubní kartáček nedosáhne. Fluorid může také obrátit malé mikroskopické dutiny, než se stanou dostatečně velkými, aby vyžadovaly obnovu. Vzhledem k tomu, že ve vodách Suffolku a Nassau není fluorid, většina dětí, které zde žijí, by měla začít užívat dieta obsahující fluorid ve věku šesti měsíců. Dětský zubař nebo pediatr vášho dítěte vám může poradit o vhodném doplňku fluoridu pro vaše dítě.

ZVLÁŠTNÍ DĚTSKÁ KARIÉRA Jednou z nejvíce emocionálně a fyzicky ničivých ústních onemocnění je kazu v raném dětství. Způsobuje těžký a rychlý úpadek zubů dítěte a může dítě okrádat jejich atraktivním úsměvem. Často mohou být čtyři horní přední zuby nutné extrahovat podle věku 2. Dobrou zprávou je, že tato nemoc je 100% preventivní.

Zubní kaz v předškolním věku nejčastěji vzniká, když dítě dovolí usnout jako láhev mlékem, vzorkem, džusem nebo slazenou vodou. Během spánku se tyto tekutiny po dlouhou dobu mísí kolem zubů dítěte. Přirozeně se vyskytující bakterie (plaketa) v ústech dítěte produkují kyseliny, které napadají povrch zubů. Pokud není léčena okamžitě, může zcela zničit primární zuby a způsobit infekce a abscesy, které mohou poškodit vyvíjející se trvalé zuby.

Tak co můžete dělat? Prevence je snadná. Pokud vaše dítě potřebuje obličej v době naprázdno, před spaním nebo mezi pravidelnými krmeními, dejte jim lahvičku naplněnou pouze chlazenou vodou. Pokud dostanou dostatečnou výživu během pravidelného krmení, nepotřebují mléko ani džus v době spánku. Pokud má vaše dítě již zvyk na mléko / džus, může být obtížné změnit rutinu. Buďte vytrvalý, nedávejte se dovnitř. Nemnoho bezesných nocí, které mohou vyplynout, bude cennou investicí do budoucího úsměvu vašeho dítěte.

Léčivé přípravky Mnoho léků pro děti jsou sladké, lepkavé sirupy. Pokud zůstane kolem zubů, mohou také vést k zubnímu kazu v raném dětství. Abyste předešli problémům: po každém podání vyčistěte ústa dítěte a vyhněte se dávkování léků v době spánku, pokud nemusí celou dávku spolknout.

THUMB SUCKING A PACIFIERS Sací reflex je u novorozence velmi silný. Sonogram bude často odhalovat dítě palce sání, zatímco ještě v děloze. Odvykání palce a dudlíky jsou normální pro kojence a batolata. Tyto návyky jsou upřednostňovány před spánkovým laponem / lahvovým nápojem pro pohodlí, protože nezpůsobují zubní kaz. Pokud se předávkuje kolem 3 1/2 let, sání zvyků představuje velmi malou šanci způsobit ortodontické problémy v trvalých zubech.

NÁVŠTĚVÁNÍ PEDIATRICKÉHO ZUBNÍHO PÉČE Preventivní zubní péče by měla začít "mladší, tím lépe". Americká akademie dětské stomatologie doporučuje, aby rodiče naplánovali první návštěvu dítěte ve věku 12 měsíců. Včasná rutinní péče o zuby zajistí, že jakékoli problémy mohou být zjištěny a léčeny brzy, nebo dokonce zcela vyloučeny. Zkušenosti ukazují, že děti, které mají "dentální domov" a pravidelně se účastní preventivního programu, mají mnohem nižší výskyt zubního onemocnění než ti, kteří jsou sporadicky viděni. Navíc příjemné návštěvy dětského zubaře pomohou vašemu dítěti vytvořit důvěru, která bude trvat celý život. Naše kancelář neúčtuje zubní návštěvy pro děti do 24 měsíců. Získáním raného startu na preventivní péči o zuby můžete pomoci zajistit, že vaše 52 zubů je součástí zdravého a atraktivního úsměvu po celý život.

stomatologicke potreby