Blog


LED světla - Vánoce nejsou všechny LED osvětlení je pro

 

LED světla - Vánoce nejsou všechny LED osvětlení je pro

Během posledních pěti let se světelné diody LED (světelné diody) stávají stále populárnější a cenově dostupnější. Zatímco technologie, která byla poprvé objevena na počátku 20. století, už několik desetiletí využívána v komerčních aplikacích, jako jsou billboardy, semafory a výstupní značky, se nyní dostala do svého domova mnohem více než jen displej na elektrickém budíku.

Mnohé způsoby použití a typy LED svítidel led pasy

Také označované jako polovodičové osvětlení, LED používají několik typů anorganických polovodičových materiálů na vytvoření světla, které je viditelné pro oko. Tyto materiály, které se liší v závislosti na požadované barvy, jsou zabaleny do vysoce odolného plastu, což umožňuje používání světel v mnoha různých praktických aplikacích ve všem od jednoduchého kalkulátoru až po nejmodernější elektroniku.

Některé z dalších mnoho položek, které využívají technologii LED, zahrnují světelné indikátory na automobilu, motocykly, kola a čluny, semafory, výstražné znamení, pásy nouzového přistání na letištích, jakož i na svítidlech a baterku. Místa jako Las Vegas by vypadaly úplně jinak, nemluvě o tom, že jsou většinou tmavé, bez použití světelných diod. Dokonce i některé muzea se nyní obracejí na LED světla, protože množství ultrafialových (UV) záření, které jsou emitovány ve srovnání s teplo předány jinými typy osvětlení, je zanedbatelné a udržuje cenné umělecká díla a jemné artefakty v bezpečí před tepelným poškozením.

Extrémně užitečné aplikace ve světě medicíny včetně pulzních oximetrů, které měří množství nasycení kyslíkem v krvi, také používají LED displeje v jejich displejích, jakož i proces sterilizace vody a speciální typ fototerapie používaný k léčbě akné. Počítače a bezdrátové optické myši používají i diody vyzařující světlo spolu s množstvím sportovních zařízení, hračky, baterky, mobilní telefony, dálkové ovládání a videohry.

Pro úplný účel osvětlení se LED diody používají také v žárovkách, rostou světla pro zahradnictví, pouliční osvětlení, architektonické osvětlení, osvětlení scén, velké video displeje a nouzové světla pro policejní auta, požární vozidla a sanitky.

Vzhledem k tomu, že technologie neustále roste, očekává se, že světla LED se brzy budou používat uvnitř a venku domova a umožní lidem změnit barvu a intenzitu osvětlení pomocí otočného přepínače, speciálních efektů a nálad.

V podstatě existují tři různé typy světel LED a obsahují alfanumerické, osvětlení a miniaturní. Každý z těchto typů také přichází v různých tvarů a velikostí, protože plast, který drží diody, je schopen tvarovat do mnoha různých forem. Klastry LED se dají umístit do přímých linií, jako jsou hodiny nebo znaky nebo v řadě geometrických vzorů, které jsou stejné a nepravidelné.

Některé z mnoha výhod LED světla patří:

  • Většina všech světel LED se postupem času ztrácí, na rozdíl od náhlého "vypálení" způsobu jiné žárovky dělají. Průměrná životnost většiny typů LED svítidel je ohromující 35 000 až 50 000 hodin používání, ve srovnání s průměrem jednoho až dvou tisíc hodin světla z žárovek a 30 000 při osvětlení zářivek.

led pásky

  • V rámci světelných diod LED není žádná rtuť ani nebezpečné materiály, které by umožňovaly jejich likvidaci spolu s běžným odpadem, namísto toho, aby se museli pečlivě likvidovat způsobem, jakým musí být fluorescenční žárovky.

  • Jelikož obal použitý k umístění materiálů na vytvoření diod vyzařujících světlo je vyroben z extrémně trvanlivého epoxidového plastu, je prakticky nezničitelný a je schopen odolávat i použití v nepříznivých vnějších podmínkách.

Některé známé nevýhody LED osvětlení zahrnují:

  • Diody vyzařující světlo jsou určitě dražší, přinejmenším na začátku, na základě ceny na světelný zdroj ve srovnání s tradičními způsoby osvětlení.

  • Celkový výkon diod vyzařujících světlo bude většinou záviset na okolní teplotě prostředí nebo od teploty místnosti. Při aplikaci v pravidelném kontaktu s vysokými teplotami je třeba adekvátně tepelné potopení diod.

  • LED diody nejsou schopny produkovat kolimované světelné paprsky, které jsou vzájemně paralelní světelné paprsky, jako jsou ty, které se používají v laserech, bez přidání kolimační čočky.

Šetřete energii při vytváření dokonalého, jasného a veselého zobrazení prázdnin, ať už v interiéru nebo venku.